Title Image

NODERĪGI

Koks kā mājas interjera neatņemama sastāvdaļa pazīstams jau gadu tūkstošos!

— Dabiskais koks interjerā
Tas ir vienīgais dabīgais materiāls ar plašu pielietojumu gan telpu apdarē (fiksētajos elementos – sienas un griesti, grīdas, logi un durvis, kamīni, kāpnes utt.), gan telpu iekārtojumā (mēbeles, citi mobili koka interjera elementi utt.). Atkarībā no nesošajām konstrukcijām iespējams izmantot koksnes vizuālās – krāsu toņu, faktūru un tekstūru priekšrocības. Interjerā var izmantot visu veidu kokmateriālus no dažādām koksnēm, atbilstoši konkrētā pasūtītāja gaumei: sākot no retām eksotiskajām koksnēm kā, piemēram, vengi un tīkkoku, gan klasiskajām – ozolu, osi, kļavu, priedi, riekstkoku un ķirsi. Bez tam, koks interjeru ne tikai grezno, apliecinot mājas īpašnieka gaumi, bet tas ir arī lielisks ēkas funkcionālo elementu papildinājums. Mājā koka logi, cēlkoka vai cēlkoka parketa grīdas un masīvkoka durvis nodrošina patīkamu, cilvēkam draudzīgu iekštelpu vidi.

 

Nav noslēpums, ka iekštelpu vides kvalitāte ilglaicīgā periodā var būtiski ietekmēt ne tikai mājā mītošo cilvēku pašsajūtu un noskaņojumu, bet arī veselību. Koks kā dabisks, videi un cilvēkam draudzīgs materiāls kombinācijā ar ekoloģiski drošu apstrādes tehnoloģiju būtiski uzlabo iekštelpu mikroklimatu – tā ir neapstrīdama koka iekštelpu elementu priekšrocība, salīdzinot ar praktiski jebkuriem sintētiskajiem apdares materiāliem.

 

Sienu apdarei un citiem interjera elementiem var izmantot praktiski jebkādu koksni – tās izturīguma parametriem šajā gadījumā ir sekundāra nozīme, taču cēlkoka grīdām vispiemērotākās ir cietās koksnes. No Eiropā augošajām koku sugām vislabākā nodiluma izturība ir klasiskajām „grīdu koksnēm” – ozolam un osim, tomēr iespējams izmantot arī citas – mazāk cietas koksnes, piemēram, bērzu. Īpaši izsmalcināta un pat unikāla grīdas seguma veidošanai izmantot arī eksotiskās koksnes, kas Latvijā ievestas no Kaukāza reģiona, Āfrikas un Dienvidamerikas, tomēr to izmaksas ir salīdzinoši augstas. Interjera veidošanā izmantojamiem kokiem nav fiksētu standarta parametru – tā kā tie vistiešākajā veidā ir pakļauti pasūtītāja gaumei, izmēru, krāsojumu, lakojumu u.c. vizuālu īpašību izvēle ir klienta ziņā.